Cast Ajansları

AJANSLARA FOTOĞRAF GÖNDERİMİ SIRASINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Ajanslara başvuru yapmak için en önce ajansların ne iş yaptığını ve başvuru şartlarını iyi incelemek ve bilmek gerekir.  Ajanslar bünyesine alacağı insanların eğimli olup olmamasına fiziksel özelliklerine dikkat etmeden öncelikli olarak oyunculuk yeteneklerine dikkat etmektedirler. Fiziksel özellikler ajanslara gelen müşterilere göre belirlenir yani şişman kısa veya tam tersi zayıf uzun olmanız başvuru sırasında önemli değildir. Ayrıca yaş da ajanslar için önemli değildir. Ajanslar bünyesinde çeşitli yaşlardan kişileri barındırır. Bunlara çocuk oyuncular da dahildir.  Ajanslara gelen müşteriler istedikleri kriterleri ajansa bildirir. Ve ajanslarda bu kriterler çerçevesinde uygun kişileri müşterilerine öneriler. Yönetmenlerde birçok ajanstan gelen önerileri inceleyerek en uygun oyuncuyu seçerler.  Tabi ajanslara başvuru yaparken en önemli unsur kesinlikle göndereceğiniz fotoğraflardır. Çünkü ajanslar sizi ilk aşamada fotoğraflarınızdan tanıyacaklardır.

Fotoğraf çekimine kadar iyi olursa çağırılma şansınız o kadar artacaktır.Fotoğraftan sonra eğer başvurunuz kabul edildikten sonra en önemli noktalardan biri ise deneme çekimleri sırasında oyunculuk yeteneği jest ve mimik hareketleri ve rahatlıktır.

Fotoğraf gönderimi sırasında özellikle fotoğraflarınızın net olması çok dikkat edilmesi gereken bir durumdur. Fotoğraflarınız bulanık olursa yüzünüz ve bedeniniz bulanık olduğu için ajanslar tam bilgi edinemeyeceklerdir.

Diğer bir önemli husus ise fotoğraflara yapılmış olan photoshop uygulamasıdır. Basitçe yapılmış olan photoshop uygulamaları kolay ayırt edilir ve bu sizin için kurtarıcı olmaktan çok eleyici olacaktır. Photoshop uygulaması tespit edildiğinde hiçbir ajans sizi müşterilerine önermek istemeyecektir.

Ajanslara fotoğraf gönderirken ajansların sizi iyi ve net olarak tanıması adına yeterli sayıda fotoğraf göndermeniz gerekmektedir. Göndereceğiniz fotoğraflar da yüzünüz ve bedeniniz net olarak anlaşılmalıdır.

Fotoğraf çekimi sırasında kesinlikle gözlük ve şapka tarzı aksesuarlar bulunmamalıdır. Çünkü kullanacağınız aksesuarlar yüzünüzü kapatacaktır.

Ajanslara günde yüzlerce başvuru yapılmaktadır. Sizin başvurunuzun dikkate alınması için yukarıda bahsedilen hususlara dikkat etmeniz gerekmektedir. Ajans başvurunuz diğer başvuru kriterlerine de uygunsa ajanslara müşterilerden gelen istekler doğrultusunda çağırılabilirsiniz. Fakat bu her zaman gerçekleşmez. Çünkü birçok ajans bulunmakta ve bu ajanslar arasından en uygun kişi iş için çağırılmaktadır.