Cast Ajansları

Burdur Cast Ajansları

Akdeniz bölgesinin ufak ve şirin şehirlerinden bir tanesi olan Burdur ili özellikle Isparta ve Antalya’ya gelen yerli turistlerinde ziyareti ev sahipliği yapmaktadır. Marmara Bölgesinin en büyük gölü olan İznik Gölü’nü de bünyesinde barındırmaktadır.

Televizyon kanallarının vazgeçilmezleri arasında olan program arası iki dakikalık reklam çekimlerinde yer alabilme adına Burdur reklam ajansları ile irtibat kuran birçok genç hayalleri ile buluşabilme adına her türlü fırsatı değerlendirmeye çalışmaktadırlar. Herhangi bir yaş sınırlamasının olmadığı yetenek ayırımı yapmadan herkesin başvuruda bulunabileceği cast ajanslara Burdur’da da ilgi oldukça büyük olmaktadır.

Burdur cast ajansları bulunduğu bölge itibari ile Akdeniz Bölgesinin gelişmişlik bakımından bir adım geride kalmış ve ismini daha az duyurmuştur. Burdur cast ajans başvuru neticesinde karara bağladıkları oyuncu adaylarını yapım şirketleri ile görüştürerek ortak zemin içerisinde oyunculuğa adım atmalarını sağlamaktadırlar. Ajanslar anlaşma sağladıkları ve kendilerinden oyuncu talebinde bulunan yapım şirketlerine oyuncu isteğinin taleplerine göre en uygun yüzü bularak senaryoya hazır hale getirmeye çalışmaktadırlar.

Modellik noktasında da taleplere karşılık vermeye çalışan modellik ajansları görüşmelerde taleplere ve merak edilenlere cevaplar bularak adaylara yardımcı olmaktadırlar. Mankenlik konusunda eğitimin bile yeterli olmaması adaylarda moral bozukluğu oluştururken sektörde kullanılan mankenlerin mobilya sektöründen otomotiv sektörüne, tekstilden gıdaya kadar birçok alanda hizmet vermek vermektedirler. İş alanının genişlemesine rağmen sektörde yaş sınırlandırması ve fiziki yeterlilik her zaman önemli bir yer tutmaktadır. Burdur modellik başvurusu gerçekleştiren adaylar sektöre hizmet veren noktalarda vazifeler alarak daha büyük işlerde ve noktalarda bulunmayı hedeflemektedirler.

Modellik yapan kişiler formunu koruyamadığı takdirde, kilo alımı yaşın ilerlemesi, hareket yavaşlaması, sağlık problemleri, yüz güzelliğinin ortadan kalkması gibi olumsuz durumlarda mankenlik ajansları ikili arasındaki sözleşmeyi feshetme hakkına sahip durumdadırlar.

Yapılması gereken en önemli nokta kişinin arzu yettiği meslek dalının hangisi olduğunu tespiti sonucunda, reklam ajanları, modellik ajansları, oyunculuk ajansları gibi hangi sektör tarzında ilerlemek istediklerine karar verip o ajansa kayıtlarını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Ajanslar sadece belirli yaş grubuna hizmet vermemekte olup bebek ve çocuk oyuncuların yetiştirildiği ajanslarda bulmak mümkündür.