cast ajans fuar hostesi

Çanakkale Cast Ajansları

Çanakkale cast ajans başvurusu kabul edilmiş çiçeği burnunda oyuncu adayları ile oyunculuk konusunda kendini geliştirmek isteyen oyuncuların başvurduğu yöntemlerden biri oyunculuk akademileridir. Bu akademiler, üst düzey eğitim garantisi sunarlar ve bu kuruluşlardan birçok ünlü yıldız da hizmet almıştır. Bu kurslar standart kurslardan kalite ve kapasite olarak farklıdır. Türkiye’nin en iyi oyuncuları genelde eğitmen olarak bu işletmeler de hizmet verir. Peki Çanakkale cast ajanslarına bağlı olan oyunculara veya oyuncu adaylarına, bu kurslar ne gibi faydalar sağlayacaktır?

Öncelikle bu kurslarda öğretilen derslerin ana başlıklarını sizlerle paylaşalım. Ses ve nefes, diksiyon, jest ve mimik, şan, beden dili, hareket, doğaçlama, dans, oyunculuk bu kurslarda gösterilen derslerin ana başlıklarıdır. Bu ana başlıklar kendi altlarında alt başlıklara ayrılır. Tabi oyunculuk akademileri farklı dersleri işleyebileceği gibi, bazı dersleri de müfredatından çıkarabilir; ama çoğunlukla bu derslerin hemen hepsi bu akademilerde gösterilir. Diksiyon derslerinde, İstanbul Türkçesinin kuralları öğrencilere öğretilir ve dramatik çalışması yapılır. Ayrıca tonlama ve vurgu üzerine de dersler verilir. Türkçede yanlış kullandığımız tüm kelimeler ve kalıplar bu derslerde öğrencilere anlatılır. Ses ve nefes derslerinde ise;  diyaframın nasıl daha iyi kullanılacağı, ses eğitiminin önemi, doğru nefes nasıl alınır, seste ki kusurlar nasıl yok edilir, nefes alıştırmaları nasıl daha kapsamlı hale getilir, diyafram egzersizleri nasıl yapılır gibi birçok konunun üzerinde durulur.

Bu kurslarda gösterilen ana başlıklardan biri olan beden dili derslerinde, bedenin doğru kullanımının önemini, oyunculukta beden dilinin ne işe yarayacağını, etkili bir şekilde beden dilinin nasıl kullanılacağını öğrenebilirsiniz. Oyunculuk derslerinde öğrencilere, jest ve mimik kullanımı, ritim, diksiyon, doğaçlama, karakter çalışmaları gibi konular öğretilir. Sadece oyunculuk için değil, mankenlik içinde oldukça önemli olan şan derslerinde, ses eğitimleri, tiyatro ve şan ilişkisi, ses geliştirmesi, kulak geliştirmesi gibi dersler verilir. Özellikle tiyatroda oldukça önemli bir kavram olan doğaçlama derslerinde ise, sahne tatbikatı yapılır, uygulama dersleri verilir, ifade ve yorum üzerinde durulur. Sadece oyuncular için değil, Çanakkale mankenlik ajanslarına başvurmuş olan manken adayları içinde oyunculuk akademilerine gitmeleri tavsiye edilir.