cast ajans fuar hostesi

Cast Ajans Başvuru koşulları Nelerdir?

Cast ajans firmaları oyuncu ve yapım şirketleri arasında yer alan bir rehber kurum olarak sektörde yer almaktadır. Bu başarılı artıları sayesinde de günümüzde yer alan tüm gençler en popüler meslek gruplarının yani TV ekranlarında yer alan bir isim olabilmek için cast ajans başvuru formu ile birlikte cast firmalarının kapılarında yer almaktadırlar. Oyuncu ya da manken olarak sektörde yer alan her kişinin başarılı bir şekilde sektörde yer edinebilmeleri oyunculuk-mankenlik ajanslarına yapmış oldukları başvuruların sonucu beklemektedirler. Oyunculuk için gerekli olan kuralların doğru bir şekilde yer alması ile birlikte ajans şirketleri adayların değerlendirilmesi için ellerinden gelen eğitimleri vererek başarılı bir şekilde sektörde yer almalarına yardım sağlayabilmektedirler.

Pek çok öğrenci boş zamanlarını değerlendirebilmek ve de para kazanabilmek için de fuarlarda hosteslik yapabilmektedirler. Fuar hostesi olarak da sektörde yer edinmek isteyen adayların bu süreç içinde dikkat etmeleri gerekli olan faktörler yer almaktadır.  Başvuru Koşulları arasında yer alan kurallar arasında yer alanlardan bazıları ;

-Cast ajans firmalarının bazıları kayıt sırasında ücret talep ederken bazılarında ücretsiz olarak kayıt yapılabilmektedir.

-Başvuru formunda yer alan fotoğrafların net ve uygun ebatlarda olması gerekmektedir. Net olmayan fotoğraflar doğru bir şekilde değerlendirilemediği için adayın sıkıntı yaşamasına sebep olabilir.

Fotoğraf çekimi sırasında güneş gözlüğü, ya da büyük aksesuar kullanılmaması gerekmektedir.

-Mankenlik için başvuru sağlayacak olan adayların fiziksel özelliklerinin uygun olması gerekmektedir. Vücut ölçülerine dikkat edilmesi gerekmektedir.

-Profesyonel oyuncu olmak isteyen adayların kabul görmüş olan eğitim kurumlarından eğitim almış ya da halen eğitim aldığına dair belge gerekmektedir.

-Oyuncu olmak isteyen adayların kilo, güzellik ya da boy gibi unsurlar konusunda herhangi bir şartı bulunmamaktadır.

-18 yaş altı kişilerin çocuk olarak değerlendirilmesi sebebi ile birinci derecen bir kişi ile cast firmasına gelerek aile onayı alınması gerekmektedir.

-Aday olarak değerlendirmeye alınacak olan kişilerin herhangi bir şekilde rahatsızlığı bulunuyorsa bunu cast ajanslarında yer alan yetkililer ile paylaşması buna nazaran bir değerlendirme yapılması birey ve cast firması için önemli bir yer edinmektedir.