Cast Ajansları

Cast Ajansı Nasıl Açılır ?

  Cast ajansı açmak reklamcılıktan mezun olanlar için yapmak isteyecekleri bir şeydir. Ancak bu iş de tutulmak önemlidir. Eskiden cast ajansı açmak için ihtiyacınız olan ilk şey ustalık belgesidir. Ne yazık ki diplomanız bir ajans açmak içi yeterli olmuyordu. Yeni kanunla birlikte 3308 sayılı mesleki eğitim kanunun 4. Maddesinde yapılan değişiklikle ajanslar üzerindeki ustalık belgesi zorunluluğu ortadan kaldırıldı.

Cast ajansı işini internet üzerinden başlatıp daha sonra bir şirket açabilirsiniz. İlk olarak gün geçtikçe geliştirilebilecek bir internet sitesi kurabilirsiniz. Düşük bütçeli çalışan sağlamak için üniversitelere eleman ilanı yapabilirsiniz.

Cast ajansı açma yolunda karar vermeniz gerek bir konu cast ajansının ismidir. Türkçe bir isimdense yabancı bir isim daha çok dikkat çekecek ve cast ajansınıza bir hava katacaktır. Bir de slogana ihtiyacınız vardır. Okuyanların hoşuna gidecek, bir internet sitesinde güzel görünecek bir slogan. Ajans açmak bir şirket açmadıkça çok masraflı bir iş değildir ancak internet üzerinden bu işi yürütemezsiniz. Bu yüzden ajans olmaya uygun kiralık bir ofis bulmalısınız. Duvarlarını gören insanların hayran kalacağı şekil de süslemelisiniz. Yaptığınız iş kadar ofisinizin nasıl göründüğü de önemlidir. Cast ajansı açma olayın da size pek çok evrak lazım olacaktır. Bu belgelerinizi hali hazır da yanınızda bulundurmak sizin için iyi olacaktır. Tekrar bu belgelerin hazırlığı için zaman kaybetmenize gerek kalmaz.

Bir ajans açmak için daha önce bir cast ajansında çalışmış olmanız sizin için avantaj sağlayacaktır ve işiniz de zorlanmamanızı sağlar. İşi bildiğiniz için çalışmanız daha rahat olacaktır. Pek çok ajans türü mevcuttur. Bunlardan hangisini açacağınıza karar vermiş olmanız gerekmektedir. Giderleriniz olacağı için tahmini bir gider listesi ayarlamalısınız. Ona göre birikim yapabilirsiniz. Yeterince birikiminiz yoksa bankalarla iletişime geçip kendinize kredi sağlayabilirsiniz. Daha sonra kazanç sağladıkça borçlarınızdan kurutlup kar etabına geçebilirsiniz. Başlamadan önce kendinize yapılacak işler listesi, iş planı hazırlamalısınız. İhtiyacınız olan kadar eleman alıp, işleriniz ilerledikçe şirketinizi büyütebilirsiniz.  Zamanla tutuldukça cast ajanslarınızın başka şehirlere temsilciklerini açabilirsiniz.