Cast Ajansları

Cast Ajanslara Başvuru Yapılırken Bunlara Dikkat

Cast ajanslar çalışma alanı olarak oldukça büyük bir sektöre hizmet vermekte olup bu sebeple oldukça fazla çalışmalar gerçekleştirmektedirler. Bunun yanı sıra dizi filmleri, sinema filmleri, reklam filmleri gibi projelerin oldukça artması ve oyunculuk alanında eski kalıplar kırılarak yeni yüzlerinde projelere dahil ediliyor olmalarından kaynaklı olarak ortaya oyuncu açığı çıkmakta olup proje sahibi müşteriler bu açığı kapatmak amacı ile cast ajans başvuru sağlamaktadırlar. Cast ajans firmaları sadece proje sahibi müşteriler için değil aynı zamanda oyuncu adayları için de oldukça önemli konumda yer almaktadır. Bunun sebebi ise her ne kadar proje sahibi müşterilerin isteklerine uygun oyuncu adayı sağlama amacı gütseler de oyuncu adaylarının hak edecekleri ücret anlaşmaları sağlamak ve onları daha ileriye taşıyarak kalifiye olmalarını sağlamayı da amaçlamışlardır.

 

Ancak oyuncu olmak isteyen kişiler cast ajans başvuru yapmak istedikleri takdirde oldukça sık tedirginlik yaşamakta olup güvenilir cast ajans firmalarını nasıl anlayacakları konusunda araştırmalar yapmaktadırlar. Cast ajans firmaları taraflarına yapılan başvuruları değerlendirmeye alırken kişilerin uzun boylu ya da kısa boylu olmalarına, şişman ya da zayıf vücut ölçülerine sahip olmalarına, eğitimli veya eğitimsiz olmalarına ve genç ya da yaşlı olmalarına bakmaksızın gözle görülür herhangi bir engeli bulunmayan herkesi bünyelerine katmak amacı ile çalışmalar düzenlerler.

Cast ajans başvurusu yapacak olan kişiler öncelikle internet üzerinden cast ajans firmalarının araştırmalarını yapmalı daha sonrasında başvurularını yapmalılardır. Bunun sebebi ise cast ajans firması adı altında kişileri kandırmalara yönelik bazı eylemlerin bulunmasından kaynaklıdır. Güvenilir cast ajans firmaları yer aldıkları projeleri internet siteleri üzerinden yayınlamakta olup bunun yanı sıra kişi kataloglarında da yer alan kişilerin listesini özellikleri ve fotoğrafları ile birlikte yayınlamaktadır. Bunun yanı sıra güvenilir olan cast ajans firmalarının hizmet şart ve koşulları site içerisinde yer almakta olup sıkça sorulan sorular için açıklık getirecek açıklamaları ve hizmet alanları yine site içerisinde mevcut olmak ile birlikte, oyuncu adayı ile yapılacak olan sözleşmeler için çok ağır şartlar ve çok uzun zamanlı sözleşmeler hazırlamamaktadırlar.