Cast Ajansları

Cast Ajansları Tarafından Oyuncu Adaylarının Yönlendirilmesi

Cast ajanslarının adaylara yol göstermekte olduğu oyunculuk sektörü her geçen gün hızla gelişmekte ve büyümektedir. Bu sektörde yer almak isteyen ve kendini göstermek isteyen adayların sayısının her geçen gün artış gösterdiğini söylesek yanılmış olmayız. Oyunculuk sektörüne katılım sağlamak isteyen adaylara cast ajansları tarafından gerekli yönlendirmeler yapılarak onların iyi yerlere gelmeleri sağlanmaktadır. Yani oyuncu adaylarının cast ajansları tarafından yapılan yönlendirmeler sonucunda iyi yerlere geldiklerini ve kariyer sahibi olduklarını söyleyebiliriz. Cast ajansları ilk olarak oyunculuk yapmak isteyen adayların başvurularını kabul etmekte ve onları detaylı bir şekilde değerlendirmektedir. Yapılan değerlendirmeler sonrasında bu sektör için uygun görülen adaylar tespit edilmekte ve bu kişilerle iletişime geçilmektedir. İletişime geçilen adaylar oyunculuk sektörüne katılabilmek adına büyük bir şans elde etmektedir. Daha sonra bu adaylar fotoğraf çekimlerine davet edilmektedir. Fotoğraf çekimleri adayların oyunculuk sektörüne attığı önemli adımlardan bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu çekimleri başarı ile tamamlayan adaylar daha kolay bir şekilde oyunculuk sektörüne dahil olabilmektedir. Çekimler sonrasında elde edilen fotoğraflar adayların başvuru yaptığı cast ajanslarına ait kataloglarda yayınlanmaktadır.

Katalogları inceleyen prodüksiyon şirketleri adayları projeleri için uygun bulması durumunda bu durumu cast ajanslarına bildirmekte ve söz konusu aday ile görüşmek istemektedir. Daha sonra aday ile şirket arasında bir anlaşma sağlanabilirse deneme çekimleri dediğimiz aşamaya geçilmektedir. Bu aşama oyuncu adaylarının kendini kanıtlayabilmesi ve karşı tarafa yansıtabilmesi açısından son derece önemlidir. Deneme çekimlerinde başarılı olan adaylar ise anlaşma sağlanması durumunda dizi ve film projelerine dahil olmaktadır. Yani oyunculuk sektörüne atılan bütün adımlarda cast ajansları adayların yanında olarak onlara gerekli yardım ve desteği etkili bir biçimde sağlamaktadır.

Siz de oyunculuk sektörüne dahil olmak ve bu sektörde gelişerek kariyer sahibi olmak istiyorsanız hemen bir cast ajansına başvuru yaparak beklemeye başlayabilirsiniz. Cast ajansları bu sektöre geçiş aşamanızda her zaman sizin yanınızda olacak ve gerekli yardımı sağlayacaktır. Bu aşamada seçtiğiniz firmaya her zaman dikkat etmeniz ve güvenilir cast ajans firmaları ile çalışmanız gerekli olacaktır.

 

Kaynak: http://castajans34.com/cast-ajanslari-ile-beraber-hareket-etmenin-etkileri/