Cast Ajansları

Cast Ajansları Ve Oyuncu Ajansları Arasındaki Bağ

Cast ajansları ve oyuncu ajansları arasında ne gibi bir bağ var. Her geçen gün televizyon, sinema, dizi, reklam, moda, figüranlık sektörlerinde yeni projelerle karşılaşmaktayız. Yeni projeler demek oyuncu adayları ve yeni yetenekler için yeni bir fırsat demektir. Yeni çıkan bu projelerde senaryoda anlatılan tüm karakterler için uygun oyunculara ihtiyaç doğmaktadır.

Oyuncu ajansları yeni oyuncu adaylarını ve yeni yetenekleri kendi oyuncu havuzunda daha önceden toplayarak kendi kadrosunu oluştururlar. Yeni gelen oyunculuk taleplerini de değerlendirerek bu kadroyu hem güncel tutarlar ve hem de genişletirler. Yeni oyuncu adaylarıyla çalıştıkları eğitimli oyuncular ile deneme çekimleri çekerek yeteneklerini görmekte ve tecrübe kazandırmaktadır.  Cast ajanları ise yönetmenler, yapım şirketleri ve prodüksiyon şirketlerinin yeni projelerindeki senaryoda oynatmak istedikleri karakterleri ve özelliklerini belirleyerek, kendi oyuncu kadrosunda bulunan oyuncu adayları arasında karaktere en uygun adayları bu projelere kazandırırlar.

Cast ajansları ve oyuncular, hem yapımcıların hem de bu sektöre adım atmış oyuncuların mesleki şarjlarını ve çıkarlarını korumak ve takibini sağlamak adına aralarında sözleşme imzalarlar. Oyuncu ajansları ülkemizin her bölgesinden her yaştan ve her karakterden oyuncu adaylarını, yan oyuncu adaylarını ve figüran oyuncuları kadrosunda bulundurarak yapım şirketlerinin ve prodüksiyon şirketlerinin taleplerine daha fazla seçenek ile sunmaktadır. Oyunculuk ajansları sinema, film, ve dizi sektörlerine oyunculuk yetenekleri olan adayları sunarken, Cast ajanlarında bu durum daha geniş alanlara yayılmaktadır. Televizyon prodüksiyonlarına oyuncu, yan oyuncu, manken, figüran ve fotomodel adaylarının yapım şirketleri ve markalar arasındaki iş organizasyonunu yaparak iki tarafında hak garantisini sağlayan cast ajansları daima kaliteye ve profesyonelliğe önem vermektedir. Oyuncu adaylarının televizyon dünyasına yeni bir adım atmasında çok büyük pay sahibi olan cast ajansları yapım şirketlerinin ve prodüksiyon şirketlerinin yeni yüz ve yeni yetenek bulması anlamında eli ayağı olmaktadır.

Sinema, dizi, film ve reklam gibi oyunculuk alanında her zaman aktif olan cast ajansları zengin ve tecrübeli kadrosu ile ihtiyaç duyulan her alana hizmet vermektedir. Bu durum yapımcı ve prodüksiyon şirketlerinin de işi kolaylaştırıyor.