cast ajans fuar hostesi

Cast Ajansları ve Oyunculuk

Cast Ajansları ve Oyunculuk

Oyuncu olmak günümüzde oldukça popüler meslek dallarından biri haline gelmiştir. Ancak bu meslek sadece çok çalışarak yapılabilecek bir meslek değildir. Oyunculuk için çalışmak da gereklidir fakat çalışmaktan önce bu konuda yetenek sahibi olmak gelmektedir. Çünkü yeteneği olmadan sadece eğitim ile oyunculuk yapan kişilerin canlandırdıkları karakterin duygularını izleyiciye yansıtmaları imkânsızdır.

Ekranlarda gösterilen dişi ve filmlerin sayısında görülen artış oyuncu olmak için cast ajanslarına başvuruda bulunan kişilerin sayılarını da artırmıştır. Günümüzde cast ajans başvurularına başvurmadan oyuncu olabilmek oldukça düşük ihtimaldedir. Hatta pek çok kurum bu işi imkânsız olarak görmektedir. Çünkü artan rekabet ortamlarında sadece cast ajansları oyuncular ve yapımcılar arasında kurulması gereken bağlantıyı sağlayabilmektedir. Bu nedenden ötürü oyunculuk konusunda yetenekli ve istekli olan bireyler ilk aşamada kaliteli bir cast ajansına başvuruda bulunmak zorundadır.

Oyunculukta Cast Ajanslarının Önemi

Cast ajansları oyuncu olmak isteyen bireylerin hayatlarında oldukça önemli bir yere sahiptir. Çünkü cast ajans başvuru yönlendirme yapmanın yanı sıra adaylara medya sektörü hakkında bilinmeyenleri de anlatmaktadır. Bu sayede oyuncu adayları yabancısı oldukları bir sektör hakkında bilgilenerek mesleklerine alıştırılmaktadır.

MERKEZI ANTALYA’DA BULUNAN, BOSNA HERSEK, HIRVATISTAN, MACARISTAN, BEYAZ RUSYA, RUSYA VE UKRAYNA’DA 6 IRTIBAT OFISI BULUNAN ANTALYA PRODUCTION, ITHAL MANKEN VE FOTOMODELLERIYLE DIKKAT CEKIYOR.(FOTO:ANTALYA-DHA)

Cast ajanslarına başvuruda bulunan her adayın ajanslara kayıt yaptırabilmesi imkânsızdır. Cast ajans başvurularında sadece yetenekleri bulunan ve sektörde ihtiyaç duyulan bireylere geri dönüş yapılmaktadır. Bu nedenden ötürü ajanslardan mülakat teklifi alan adaylar, bu mülakatları oldukça iyi şekilde değerlendirmelidir. Mülakatlardan sonra cast ajanslarına kayıt olan oyuncu adaylarının hayatlarında yeni bir dönem başlamış olmaktadır. Bu dönemde adaylar eğer ki oyunculuk eğitimi konusunda kendilerini eksik hissediyorlarsa bu eksikliklerini gidermek zorundadır. Ajansların oyuncu adayları için önemli olma nedenlerinden bir diğeri ise oyuncuların yetişme sürecidir. Çünkü cast ajansları her oyuncunun yetenek düzeyine göre onları bu meslekte pişirecek olan işlere yönlendirmektedir. Kimi oyuncu işe sözsüz küçük rollerde başlarken kimi oyuncular ise müzik kliplerinde ya da reklam filmlerinde yer almaktadır. Oyuncu adayları bu alanların hiçbirinde kendi çabaları ile yer alamayacakları için cast ajansları ve oyunculuk birbirinden ayrı düşünülemeyen iki kavram haline gelmiştir.