Manken Ajansları

Cast Ajansların Modellerde Aradığı Özellikler

Birçoğunuz izlediğiniz televizyon programlarındaki bireyleri çok yetenekli, güzel ve başarılı buluyor,  bu kişilere özenerek sizde tıpkı onlar gibi olmak istiyor olabilirsiniz. Oyuncuların, modellerin ve diğer ünlülerin hayatı size fazlasıyla büyüleyici geliyor olabilir. Peki siz de kendinizi ekranlarda hayal ettiniz mi? bu soruya vereceğiniz yanıt hayır değil de evetse ve kendinizi bu konuda hem yeterli hem de yetenekli görüyorsanız yapacağınız ilk iş güvenilir olduğuna inandığınız bir cast ajansa başvurarak sizi değerlendirmelerini beklemek olmalıdır.

Peki bir model olmak istiyorsanız sizde bulunması gereken özellikler neler olabilir? Her ne kadar model olmak birçok genç, güzel kızın ve yakışıklı erkeğin hayalini süslese de ya da insanlara göre çok kolay bir meslek gibi görünse de model olmak için hem mükemmel denecek kadar güzel bir vücuda hem de bünyeniz de bu ışığı barındırmanıza ihtiyacınız vardır. Bu özelliklerin ikisinin de sizde bulunduğunu düşünüyorsanız siz de bir model adayı olabilirsiniz. Model olmak öyle sanıldığı kadar kolay bir meslek olmayabilir çünkü bir model olmuş olsanız bile bu işe sahip olmanızın ardından da uymanız gereken birçok kural ve dikkat etmeniz gereken birçok şey olacaktır.

Öncelikle bir model olmak istiyorsanız cast ajansların sizden ne gibi beklentileri olabilir? Bu soruyu yanıtlayacak olursak fiziksel özelliklerinizi ele almak kaçınılmaz olacaktır. İşte bir model olmanın başlıca kriterleri şunlardır; öncelikle şunu bilmeliyiz ki bu özellikler bayanlar ve erkeklerde farklılıklar göstermektedir. Bayanlar modeller en az 1.77 en fazlaysa 1.82 boyunda olmalıdırlar. Bacak boyları uzun olmalıdır. Bel kısmı kesinlikle ince olmalı. Bakışları keskin olmalı, istenilen şekilde poz verebilme yetisine sahip olmalıdır. Duruşu en uygun pozisyonda olmalı ve yürürken kendine güvenmelidir. Erkeklerdeyse boy ve vücut ölçüleri değişmektedir. Erkek modellerin boy aralığı şöyledir; en az 1.85 cm olup fazla 1.92 boyunda olmalıdırlar.  Erkeklerin boyu ve kilosu kesinlikle dengeli olmalıdır. Bacak boyunun uzun olması ve omuzlarının geniş olması önemli kriterlerdendir.  Duruş, yürüyüş ve poz verme özellikleri erkeklerde de önemli olup bu özellikler bayan ve erkeklerde değişkenlik göstermez.  Bu özellikler sizde varsa ve bu konu da kendinize güveniyorsanız ve model olmak istiyorsanız siz de bir cast ajansa başvurmayı ihmal etmemelisiniz.

Kaynak:http://www.cocukoyuncuajansi.com/cast-ajanslarin-piyasa-uzerindeki-etkisi