Cast Ajansları

Fotomodel Olmak İçin İzlenmesi Gereken Yollar Nelerdir?

Mankenlikte bazı vücut ölçüleri ve boy önemli ise de, fotomodellik için bu o kadar önemli olmayabilir. Her fotoğrafçının veya işverenin aradığı farklı olabilir. Fotomodel canlı olarak performansını sergilenmesi gerekmeyen kişilerdir. Reklamı yapılacak ürünle birlikte poz vermesi gerekir. Bir ayakkabının reklamında sadece ayaklarının güzelliği önemli iken yüzük reklamında zarif ince uzun eller önemlidir. Fotomodel olmak fotoğrafta ürünün reklamının yapılması ile sınırlıdır. Fotomodelde aranan özellikler çok değişkenlik gösterir. Fotomodel olmak isteyen kişilerin öncelikle 18 yaşını tamamlamış olması gerekmektedir. Bu işi yapmak istediğine inanması gerekir. Sağlıklı beslenilmesi ve spor yapılması gerekir. Eğitim alınmaya başlanmalıdır. Bunun için sektörel dergiler, uzman kişilerin yazdığı makale ve kitaplar çok faydalı olacaktır.

Cast ajansı fotomodel başvurusu için vesikalık tarzı, boydan ve profilden fazla makyaj olmadan sade bir ortamda çevrede çok az obje olacak şekilde fotoğraf çektirilmelidir. Işığa dikkat edilmeli ve mümkünse profesyonel fotografçılarla çalışılmalıdır. Cast ajansı fotomodel başvurusunda Portföyünüzü sadece kaliteli ajanslara göndermelisiniz.

Cast ajansı seçmelerin de eğlenin. Deneme çekimlerini paraşütle atlamak ya da korku filmi seyretmek gibi heyecanla eğlencenin bir arada olduğu bir aktivite olarak düşünün. Eğlenmeniz enerjinizi yükseltir ve sizi canlandırır. Çekimlerin ne zaman, nerede yapılacağı hakkında net bilgi edinin. Nasıl gideceğinizi, hangi aracı kullanacağınızı ve yolculuk süresini belirleyin. En az 8 saat uyuyarak çekim öncesi bedeninizi ve sesinizi dinlendirin. Cast ajansı seçmelerin de Çekim günü kıyafetiniz ve makyajınız sade olsun. Mekâna 15- 20 dakika önce gelin. Görüşmeye geç gitmeyin. Cep telefonunuzu kapatın. Gerginliğinizi ve stresinizi azaltmak için nefesinize konsantre olun. Etrafınızda, sizin gibi sıralarının gelmesini bekleyen fotomodel adayları olacaktır. Bekleme odasında bu konuşmalar dikkatinizi dağıtır. Yanınızda kitap ya da bulmaca bulundurun. Deneme çekimi sonrası sabırlı olun. Kendinizi fazla analiz etmeyin. Sonucu öğrenmeniz günler hatta haftalar sürebilir. En iyisini yapsanız da elinizde olmayan etkenlerden kabul edilmeyebilirsiniz. “Hayır” cevabının sizi yıldırmasına, egonuzun sizi ele geçirmesine izin vermeyin. Her seçmeyi değerlendirmeye çalışın. Kendinize inanın vazgeçmeyin. Her zorlukta bir kolaylık her kolaylıkta bir zorluk olduğunu unutmayın.