Manken Ajansları

Mankenlerin Podyum Eğitimi

Doğru yürüyüşün ve duruşun göz önünde bulunduğu mankenlikte fiziğinin güzel oluşu yeterli değildir. Yürümeyi bilmeyen bir mankenin podyumlarda yeri olmamalıdır. Zarafet kurallarında oldukça hâkim olan bir manken başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Önemli tasarımları üzerlerinde taşıyan oranlı vücutlara sahip olan kişiler eğitimin yanında podyum koreografisine de dikkat etmeliler. Ayrıca nezaket kurallarına dikkat etmeleri beklenmektedir. Mankenlerin spor yapması özelliklede bacak ağırlıklı çalışmaları yüksek topuğun üzerinde kolayca ve dengede yürümelerine fayda saylayabilirler. Eğitimde müzik ritmine uyumlu bir şekilde yürümeleri hakkında bilgi verilmektedir.  Gözlerin de yürürken anlamlı bakması da önemlidir. Donuk bakan bir manken mutlaka yürüyüşünde bir eksiklik görebilirsiniz. Yürürken mutlaka dik ve kendinize güvenli yürümenizi size eğitim aşamasında söyleyeceklerdir. Podyumda yürürken karşısındaki kameralara poz verebilme kabiliyetine sahip olmak gerekmektedir.

 Eğitim süreci ortama 1 ay sürmekle birlikte ayda 8 saat, haftada 1 gün, günde 2 saatten oluşmaktadır. Kimi zaman vücudu ve yüzü dinlendirmek ve daha kusursuz hala getirmek içinde kamplar yapılmaktadır. Mankenliği hayalini gerçekleştirmek isteyenler için öncelikle bu alanla ilgilenen ajanslara başvurup eğitim sürecini aksatmadan ve çalışkan bir şekilde devam etmektedir. Eğitimleri sadece yürüyüş eğitimi ile kısıtlı kalmamaktadır. Özel mankenlik eğitimi, yurt dışı mankenlik eğitimi, diksiyon eğitimi, beden dili eğitimi verilmektedir. Bunların yanında cildinize de bakım yapılmaktadır. Ayrıca oyunculuk ve dans eğitimi de verilmektedir. Bu eğitimlerde devamlılık önemlidir.

Hayatınızın yaşam sürecinde ve eğitiminiz de mutlaka yaşam koçu edinmeniz gerekmektedir. Yaşam koçları sizi sağlığınız olsun hayatınızın birçok alanın da size elinden geldiğince yardımcı olacaktır. Yaşam koçunuzu belirlerken tecrübesine dikkat etmenizi size tavsiye edebilirim. Kendine bile faydası olmayan bir yaşam koçunun size faydalı olacağını düşünmeniz doğru olmayacaktır. Beden dilinizi iyi kullanmak başarılı bir manken olmanın en önemli püf noktasıdır. Eğitim süreçleriniz de beden dili eğitimlerinin üstüne yüklenmeniz size fayda sağlayacağını önemle duyururuz. Mutlaka yaşam koçunuzun önerdiği yiyecekleri yemelisiniz. Vücudunuz sizin en değerli hazinenizdir. Vücudunuzu yormamaya özen gösteriniz ve spor eğitiminizi aksatmadan ve yeterliliğinden fazla spor yapmamaya özen gösteriniz.

Kaynak: http://www.dizifilmajanslari.com/manken-egitimleri-esnasinda-dikkat-edilmesi-gerekenler/