Dizi Bölümleri

Payitaht Abdülhamid Dizisi Son Bölümünde Neler Oldu?

Payitaht Abdülhamid dizisi, Osmanlı Devletinin en zor zamanlarında devleti yeniden ayağa kaldıran Sultan Abdülhamid’in saray içindeki ve dışındaki düşmanlarıyla verdiği mücadeleyi anlatan bir tarih dizisidir. Her Cuma akşamı TRT 1 ekranlarında seyircileriyle buluşuyor. 33 yıl tahtta kalan Abdülhamid devleti ayakta tutabilmek için hem doğu ya karşı hem de batı ya karşı çeşitli politikalar izlemiştir. Reyting rekorlarını alt üst eden dizi Payitaht Abdülhamid’in son bölümünde neler oldu?

Payitaht Abdülhamid dizisinin son bölümü de, diğer bölümler gibi seyirciler tarafından büyük bir hayranlıkla izlendi. Son bölümde devletine karış büyük bir ihanet içinde olan Mahmut Paşa, yine ortalığı karıştırdı. Abdülhamid’in düşmanlarıyla iş birliği yaparak ermeni halkını kışkırttı. Ermeni halk sokaklara döküldü. Abdülhamid’e büyük bir darbe yaparak, onu tahttan indirmek istediler. Mahmut paşa, Plevne kahramanı Gazi Osman Paşa’yı hain göstermek için büyük bir oyun oynadı. Bu oyunu her zaman ki gibi müthiş zekâsıyla Sultan Abdülhamid Han bozdu. Gazi Osman Paşa’nın ihanet içinde olduğu düşüncesi üzerine haremde de ortalık karıştı. Osman Paşa’nın oğlu Kemalettin Paşa’ya aşkını ilan eden, Sultan Abdülhamid’in kızı Naime, büyük bir hayal kırıklığına uğruyor. Hiram ve Ermeni çetesi Osmanlı bankasına baskın yapıyor. Ermeni halkı sokaklarda acımadan insanların canına kıyıyor. Hiram başta Melike olmak üzere bir sürü insanı bankada rehin alıyor ve Abdülhamid’e Ermeni halkın lehine, Osmanlı Devleti’ni yok sayan maddeleri kabul ettirmek istiyor. Abdülhamid bu maddeleri kabul etmiyor. Sultan Abdülhamid Ömer’e tünel kazarak banka kasasına ulaşmalarını söylüyor. Tünel kazan Ömer ve arkadaşları büyük bir tehlike içinde. Devletine ihanet eden Mahmut Paşa, tünel kazıldığını öğreniyor ve ermeni çetesine ihbar ediyor. Bunun üzerine ermeni çetesi bir bomba düzeneği hazırlayarak tüneli, Ömer içerdeyken patlatıyor. Ömer’e ne olduğu bilinmiyor. Melike hâlâ rehine olarak bankada.

Abdülhamid bu darbeyi durdurmayı başaracak mı? Mahmud paşanın ihaneti ortaya çıkacak mı? Abdülhamid Han nasıl bir politika izleyecek? Merak edilen bu soruların hepsinin cevabını yayınlanacak olan yeni bölümde bulacağız.