Cast Ajansları

Siirt cast ajansları

Çoğu insan tarafından oyunculuk mesleği gençlik hevesi olarak tanımlansa da yeteneğine güvenen her yaş grubunun ajanslar üzerinden başvurular gerçekleştirerek adım atılan bir hal almıştır.

2003 yılının gençlik dizilerinden bir tanesi olan Gani Müjde imzalı Hayat Bilgisi dizisi ile birlikte sektöre adım atarak günümüze kadar birçok dizide rol alan oyuncu Cavit Çetin Güner meslek ile alakalı olarak görüşleri alındığında oyuncu adaylarına tavsiyelerde bulunarak oyunculuk mesleği ile ilgili düşüncelerini paylaşmıştı. Oyuncu Güner; “ oyunculuk bence yapılabilecek çok mantıklı bir meslek değildir, muhakkak ki kalbinde gençlik heyecanını barındıran gençlerin yapacağı eğlenceli bir meslektir. Çünkü oyunculuğu istikrarlı ve sürdürülebilir bir meslek olarak görmüyorum. Sektörün kendi içerisindeki yapısal problemleri sebebiyle düzensiz bir hayat yaşamak mecburiyetinde kalabiliyorsunuz. Cavit Çetin Güner, akşam yemeklerinde ya da sabah kahvaltılarında çocuğum ile birlikte olamıyorum” diyerek mesleğin düzensiz yaşam tarzı kattığından bahsetmektedir. Oyuncu olmak isteyenlere için en büyük önerisini eğitim olarak aktaran Çetin, eğitim almadan herhangi bir yola girmemelerini tavsiye etmektedir.

Sektörün hareketli bir sirkülasyonu sebebiyle ortaya çıkan eleman ihtiyacını karşılayabilme adına dört bir yanda açılan ajanslardan bir tanesi de Siirt cast ajansları olarak faaliyetlere başlayan ve yöre halkının başvurularını kabul eden ajanstır. Büyük şehirlere ulaşım sağlamadan online olarak da başvurunun yapılabileceği Siirt oyunculuk ajansları ile birlikte yeteneklerine güvenen çok sayıda genç yaşlı her kesimden insan başvuru gerçekleştirmiştir. Siirt geneline hizmet veren ajanslar olarak görülmelerine rağmen çevre illerden de yüksek sayıda katılım sağlanarak başvuru gerçekleşmektedir. Oyuncu ajansları kendi içerisindeki eğitimli kadroları ile birlikte yürüttükleri çalışmalar neticesinde uygun olan oyuncu adayları ile görüşmeler sağlamakta ve mini roller ile birlikte kamera önündeki durumlarını da görebilmektedir. Böylece en uygun yeni yüzler kaç kişi olursa olsun seçilerek kendilerinden oyuncu adayı talebinde bulunan yapım şirketlerine önerilir oluşan bu bilgi bankasından prodüksiyon şirketleri de Siirt dizi film ajansları ile beğenilen aday üzerine gerekli sözleşmeleri imzalamaktadırlar. Oyunculuk başvuruları değerlendirilirken mankenlik üzerine uygun adaylarda Siirt modellik ajansları ile görüştürülerek manken oyuncu üzerine yönlendirmelerde yapılabilmektedir.