cast ajans fuar hostesi

Tekirdağ Cast Ajansları

Oyuncu olmak isteyen insanların sayısı her geçen gün artmakta be bu bağlamda da Tekirdağ oyunculuk ajanslarına gelen başvurular da artış göstermektedir. Bu cast ajanslarına başvuranların cast ajansları hakkında sınırlı bilgiye sahip olması ne yazık ki bazı sorunları da beraberinde getirmektedir. Misal cast ajanslarına kayıt yaptıran adayların bu cast ajansları tarafından %100 iş bağlayacağı düşüncesine sahip olmasını buna örnek olarak verebiliriz. Hiçbir cast ajansı buna garanti vermemektedir. Kaldı ki böyle bir garanti istese de herkese verilemez. Bu sektörde yanlış bilinenlerden biri olan Cast direktörleri hakkında sizlere bu yazımızda bilgi vereceğiz.

Örnek vererek yanlış bilinen bir durumu belirtelim öncelikle. Tekirdağ cast ajanslarına başvuruyu yaptınız ve sizin bu ajansa kayıt yaptırmanız ile birlikte, size gelen reklam filmi teklifinin cast direktörleri tarafından sağlandığı düşüncesi mevcuttur. Daha basit bir terim ile cast ajansında ki oyuncuları yapımcılara yönlendirerek iş bağlaması cast direktörlerinin işidir diye bir yanlış kanı vardır. Cast direktörlerinin görev tanımlamasını doğru bir şekilde yapacak olursak, cast direktörleri bir projenin(dizi, film, klip, reklam filmi vb.) senaryosuna uygun olarak en doğru oyuncuyu bulmaktır. Bu projede oynayacak olan oyuncu adayları arasında deneme çekimlerini cast direktörü yapar. Tabi bu yönetmenin direktifi doğrultusunda gerçekleşmektedir.

Tekirdağ dizi film ajanslarına başvuru yapan ve dizilerde veya filmler de yer almak için iş teklifi bekleyen nice oyuncu adayı  bu piyasa tarafından yutulmuştur. Bu adaylar öncelikle cast ajanslarından maksimum faydayı sağlamak adına ve bu yolda kendilerini neyin beklediğini bilmeleri açısından bilinçlenmeleri ilk aşamada zaruridir. Cast direktörleri belki de günde yüzlerce başvuruyu değerlendirmek zorunda kalır. Bu mesleği icra eden kişilere yetenek avcıları demek de mümkündür aslında. Bu bireyler oyuncu seçimlerini yaparlar ve en doğru oyuncuyu seçmek adına yoğun bir şekilde çalışma içine girerler. Tekirdağ reklam ajanslarında da cast direktörleri mevcuttur. Yetenek, reklam filmlerinde olmazsa olmazlar arasında yer almasa da, reklam filmlerinin en iyi şekilde çekilebilmesi için en uygun oyuncuyu seçerler.